Τετάρτη 26 Ιουνίου 2019

Χρυσό μετάλλιο η Άννα Κορακάκη στους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μίνσκ.

-Η Ολυμπιονίκης, Άννα Κορακάκη κατέκτησε την πρώτη θέση στα 25 μ. αεροβόλο πιστόλι των γυναικών, στους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στο Μινσκ.
-Νέα σπουδαία επιτυχία για την Άννα Κορακάκη. Η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης, κατέκτησε την πρώτη θέση στα 25 μ. αεροβόλο πιστόλι των γυναικών, στους 2ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στο Μινσκ.
-Η χρυσή Ολυμπιονίκης που πριν λίγες μέρες είχε κατακτήσει και το ασημένιο μετάλλιο στα 10 μ.στον τελικό των 25 μ. με 35 (+3) βολές πραγματοποίησε ρεκόρ αγώνων με 9.717 πόντους και κατέκτησε την πρώτη θέση του βάθρου.
-Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Ντίτελμ Γκέρμπερ από την Ελβετία και το χάλκινο η Βουλγάρα, Αντοανέτα Μπόνεβα. Η Δραμινή πρωταθλήτριά μας επικράτησε στα μπαράζ της Γκέρμπερ και ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου.
Photo Credits: Eurokinissi