Σάββατο 16 Μαρτίου 2024

Τα αποτελέσματα της 23-ης αγωνιστικής Α΄Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Δράμας –Α.Ε.Καλαμπακίου – Μ.Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2 - 1

-Με την 23-η αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα Σαββάτο 16 Μαρτίου 2024 το Πρωτάθλημα της Α΄Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Δράμας και η Α.Ε.Καλαμπακίου στο γήπεδό της νίκησε την ομάδα του Μ.Αλεξάνδρου-Ξηροποτάμου με σκορ 2 – 1.

-Η Α.Ε.Καλαμπακίου προηγήθηκε στο 15΄λεπτό με γκόλ του Δεμενελούδη, αλλά ο Μ.Αλέξανδρος-Ξηροποτάμου στο 2ο ημίχρονο με γκόλ του Αμανατίδη στο 62΄ισοφάρισε 1 – 1. Η νίκη για την Α.Ε.Καλαμπακίου ήρθε στο 81΄λεπτό με γκόλ του Ράντου.

-Μετά τα τελικά αποτελέσματα της 23-ης αγωνιστικής της Α΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας Ε.Π.Σ.Δράμας, η Α.Ε.Καλαμπακίου πέρασε στην 3η θέση με 46 βαθμούς, ενώ στην 1η θέση βρίσκεται ο ΠΑΟΠ Ν.Αμισού με 53 βαθμούς και ακολουθεί η Δόξα Βώλακα με 51 βαθμούς. Υπολείπονται τρείς (3) αγωνιστικές για την λήξη του Πρωταθλήματος και την επόμενη αγωνιστική που θα γίνει το μεθεπόμενο Σάββατο 30 Μαρτίου 2024, η Α.Ε.Καλαμπακίου υποδέχεται τον ΠΑΟΠ Ν.Αμισού.

-Δείτε παρακάτω αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής την Βαθμολογία που διαμορφώθηκε, και το πρόγραμμα της επομένης αγωνιστικής.